Zaměřeno na začátečníka

Rozhodli jste se, že je na čase začít cvičit? Blahopřeji! Udělali jste první a velmi důležitý krok na cestě k tomu, aby se nejen Vaše tělo, ale i mysl cítila lépe.

Je třeba si uvědomit, že se budete učit něco nového. Udělejte si tedy na první návštěvu posilovny dostatek času. V časové tísni se toho moc naučit nedá. Do posilovny je dobré chodit nejméně 1 hodinu po posledním jídle, abyste v posilovně nebyli plní. S plným žaludkem se prostě cvičit nedá.

Přestaňte hledat výmluvy

Pokud to s sebou myslíte vážně, nehledejte výmluvy a netvrďte, že na cvičení nemáte čas.

Stanovení konkrétních cílů

Důležitým aspektem je stanovit si reálné cíle Vašich fyzických aktivit. Každý by si měl vytyčit svůj cíl a uvědomit si, že nelze čekat výsledky po měsíci cvičení nebo posilování.

Pravidelnost

Pokud bude Vaše fyzická aktivita jednou týdně, velkých výsledků a pokroků nedosáhnete. Proto je třeba, aby Váš trénink měl pravidelnost nejméně 2-3 krát za týden.

Najděte si aktivitu, která vás bude bavit

Toužíte zhubnout nebo prostě jen změnit Vás životní styl? Najděte tu správnou aktivitu. Dnešní doba nabízí velmi široké spektrum pohybových aktivit od klasického posilování v až po moderní formy a druhy skupinových cvičení či kruhových tréninků.

Cvičte ve dvou

Pokud se stydíte nebo z jakéhokoliv jiného důvodu nechcete cvičit sami, najděte si kamaráda nebo v lepším případě osobního trenéra, který na Vás bude dohlížet.

Vzdělávejte se

Celkové pochopení fitness terminologie ( opakování, série, sady, kardio atd.) Vám může pomoci k lepším výkonům a výsledkům

Zaznamenávejte si své pokroky

Naučte se zaznamenávat si své pokroky, nebo to, co jste se již naučili během určitého období – budete mít důvod se pochválit.

Vhodná obuv, oblečení a jiné doplňky

Pevná obuv chránící kotníky by měla být samozřejmostí. Pantofle nejsou vhodnou obuví také z důvodu bezpečnosti – posuďte sami, pohybovat se v posilovně v pantoflích mezi těžkými železy…

Na sebe sportovní oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Praktické jsou moderní trika či další části oblečení, které sají pot a udržují svaly v teple. Zda krátké, nebo dlouhé rukávy či nohavice je zcela na Vašem výběru, procvičované svaly, klouby a šlachy by ale rozhodně měly být chráněny před prochladnutím. Nevhodným oblečením do posilovny jsou košile nebo rifle, jenž Vám neumožní volný pohyb.

Ručníky – nejlépe 2 – jeden pod tělo při cvičení, druhý po osprchování. Doporučit mohu i plážové boty do sprchy

Rukavice – chrání před tvorbou mozolů

Opasky – pro pokročilé cvičence na cviky v předklonu a na tlakové a zdvihové cviky